Torby skórzane

Torby na ramię, aktówki, torby z uchami... Na co postawić?

maj 29 2017

torba męska

Trendy w przypadku toreb męskich nie zmieniają się aż tak dynamicznie, jak trendy w przypadku mody damskiej, co nie oznacza jednak, że wybranie odpowiedniej torby, modnej i użytecznej jest proste. Z pozoru jest to wybór niespecjalnie skomplikowany, ponieważ torba sama w sobie nie jest raczej specjalnie skomplikowaną rzeczą. Sęk w tym, że pojawia się tutaj wiele kwestii praktycznych odnośnie odpowiedniego korzystania z torby, jak również dochodzą kwestie związane bezpośrednio z takimi zagadnieniami, jak dobranie odpowiedniej torby zarówno do garnituru, jak i do jeansów.

Torba męska

Kobiety w swoich szafach posiadają zazwyczaj bardzo bogaty wybór torebek od kopertówek po wielkie, gumowe worki. Mężczyźni z natury rzeczy są minimalistami i opcje wybierane przez nich cechują się wygodą oraz praktycznością, a w kwestii stylistyki dominuje klasyka. Oznacza to, że zazwyczaj w zupełności wystarczy jedna torba, czasami dwie.

Najważniejsza dla mężczyzny nie jest moda, a praktyka, czyli to, w jaki sposób będzie wykorzystywana jego torba. Inaczej będzie się wybierało torbę do noszenia rzeczy na siłownię, a inaczej do pracy pod krawatem, zwłaszcza jeśli ma ona pasować do statusu mężczyzny. Torba musi pasować do sytuacji i do być odpowiednia dla zadania, jaki się przed nią pojawi. Na kilka dokumentów wystarcza aktówka, ale kiedy czasami chce się z nią pójść na siłownię, raczej nie będzie to najlepsze rozwiązanie. Co więcej, chociaż mężczyźni często pomijają takie tematy, nie każdą torbę można ze sobą zabrać byle gdzie.

Dostępne opcje

Plecaki uchodzą obecnie za opcję najwygodniejszą i trudno z tym dyskutować. Przez dłuższy czas były uważane za coś niegodnego dorosłego mężczyzny, ale szybko się to zmienia. Są odpowiednie do casualowych stylizacji, czyli do wszystkich zadań, które nie wymagają od nas nadmiaru elegancji. Zazwyczaj w pracy nie będą problemem, Lae jeśli jest to praca pod krawatem, trzeba się dwa razy zastanowić. Tylko młode, dynamiczne firmy pozwalają na plecaki.

Torby na ramię czasami jeszcze kojarzymy z listonoszami, ale niesłusznie. Są zazwyczaj bardzo mocne i pojemne, a do tego wygodne dzięki wolnym rękom. Posiadają przegródki i kieszenie na dokumenty, a nowsze torby zadbają o naszą elektronikę. Dobrze dobrana torba na ramię na pewno nie będzie problemem w kontakcie z garniturem.

Klasyczne teczki i aktówki uchodzą za torby najbardziej eleganckie. Pasują na spotkania biznesowe, ale ich funkcjonalność jest ograniczona. Kolor teczki powinien być dobierany do koloru butów.

Udostępnij