Torby skórzane

Męskie torby do pracy

cze 5 2017

męska torba biurowa

Męskie torby do pracy to coraz większy rynek coraz bardziej zróżnicowanych produktów. Mają wielką wartość użytkową, ale w ich przypadku nie można zapominać o modzie. Na co konkretnie zwracać uwagę przy zakupie?

Warto się dokładnie nad tym zastanowić, ponieważ wybór odpowiedniej torby może się w praktyce okazać dość trudy. Różnią się one naprawdę wieloma różnymi szczegółami. Bez większych problemów można wymienić kilka z takich cech, na przykład materiał wykonania oraz pojemność torby. W praktyce zazwyczaj dochodzi jeszcze do tego dress code, formalny lub nieformalny, którego trzeba się trzymać w danym miejscu pracy. Jeśli oczywiście podejdziemy do tematu w sposób metodyczny i przemyślany, wybór torby nie będzie też aż taki trudny.

Najważniejsze kwestie

Na pierwszy ogień zawsze musi iść kwestia wygody i funkcjonalności modelu. Zazwyczaj stawia się na torby o wyglądzie klasycznym, ponieważ są one uniwersalne i pasująco garnituru. Kroje klasyczne są też praktyczne, ponieważ zanim ktoś pomyślał o modzie, wiele osób najpierw myślało o użyteczności.

Czynnikiem najważniejszym jest zazwyczaj pojemność, ponieważ torba musi być na tyle duża, by zmieściły się w niej rzeczy, które chcemy przenosić. Druga kwestia to materiał wykonania. Materiał powinien być odporny i powinien sobie Radzic bez problemu z warunkami, w jakich będzie torba. Nie może jej na przykład zabić deszcz, jeśli wozimy ją na rowerze. Kolejna kwestia to jakość wykonania rozumiana poprzez jakość wykonania szwów. Optymalne rozwiązanie to grube nici, które są dodatkowo klejone lub laminowane. Kolorystyka również ma znaczenie. Czerń, ciemna zieleń i burgund to kolory, które praktycznie zawsze będą pasowały. Na koniec trzeba też zwrócić uwagę na przegrody w środku torby. Ich zadaniem jest wygodne sortowanie rzeczy i ich odpowiednie zabezpieczanie. Tę kwestie trzeba dopasować do naszych realnych potrzeb względem torby.

Odpowiedni model do pracy

Zazwyczaj do pracy bierze się aktówkę lub klasyczną torbę na laptopa, zazwyczaj z możliwością narzucenia na ramię. Są to rozwiązania bardzo stylowe, ale nie należy oczekiwać, że w aktówce zmieści nam się szczególnie dużo rzeczy. Torby na ramię są zazwyczaj większe i są też lepiej zabezpieczone. Warto jest zwracać szczególną uwagę na materiał wykonania torby, ponieważ jeśli chcemy, by pasowała do w pełni formalnego ubioru, jak też do ubioru casual, dobrze jest postawić na uniwersalną skórę, która jest też bardzo wytrzymała. Torba pojemna i praktyczna – to nasze priorytety.

Udostępnij