Torby skórzane

Męska torba czy plecak - co lepsze?

maj 29 2017

plecak czy torba męska

Jaka powinna być idealna torba męska? - to pytanie zadaje sobie wielu panów. Wbrew pozorom kieszenie, nawet najbardziej głębokie, okazują się niewystarczające, gdy trzeba zmieścić wiele drobiazgów. W tej sytuacji niezbędna okazuje się odpowiednia torba.

Męskie torby zazwyczaj mają odcień czarny, ewentualnie brązowy lub szary. Klasycznym modelem są skórzane torby w kształcie prostokąta – eleganckie, podkreślające charakter i osobowość. Optymalny wymiar męskiej torby to 30x40 cm, choć dostępne są także modele większe i mniejsze. Najważniejsze jest to, by w torbie zmieścić niezbędne drobiazgi – dokumenty, portfel, a także laptop lub tablet.

Warto zwrócić na część wewnętrzną torby – ważne jest to, aby posiadała odpowiednią ilość przegródek i kieszonek, które pozwolą uporządkować wszystkie drobiazgi.

Najlepszym rozwiązaniem są torby o minimalistycznym wyglądzie, bez zbędnych klamer i dodatkowych ozdób, fantazyjnych kieszeni, wzorów i kolorów. Gładkie i stonowane torby męskie to rozwiązanie ponadczasowe, zawsze modne i eleganckie.

Zakup torby należy traktować nie jako konieczność, lecz inwestycję. Dobrze wykonana, solidna torba z naturalnej skóry do tanich nie należy, możemy być jednak pewni, że posłuży nam kilka, a nawet kilkanaście lat. Warto pamiętać, że klamrę, zamek lub podszewkę zawsze możemy wymienić, a koszty z całą pewnością będą niższe niż zakup kolejnej torby.

Mniej trwałe okazują się torby z tworzyw syntetycznych, zwłaszcza w sytuacji, gdy są często używane.

Jeśli mamy ograniczony budżet, możemy kupić torbę materiałową ze skórzanymi elementami, jest to rozwiązanie znacznie tańsze, a przy tym oryginalne i niebanalne.

Kolorowe torby, wykonane z popularnego płótna, często w kształcie worków, dopełnione nadrukami i innymi ozdobami, to idealny dodatek do barwnych stylizacji, zwłaszcza wakacyjnych, dlatego też nie należy z nich rezygnować. Należy jednak pamiętać, że rozwiązania te nie sprawdzą się podczas sytuacji oficjalnych ani w pracy – w tym przypadku warto skorzystać z klasycznej torby skórzanej.

Kompletując męską garderobę należy unikać stereotypów, kierując się przede wszystkim indywidualnym gustem i smakiem estetycznym mężczyzny. Na uprzywilejowanym miejscu w męskiej garderobie z całą pewnością znajdzie się torba, która sprawdzi się w każdej sytuacji.

Nie należy jednak biernie podążać za modą,lecz zwrócić uwagę na ponadczasowość i niebanalność. Najlepiej wybierać propozycje uniwersalne, zawsze modne i eleganckie.

Udostępnij