Męskie akcesoria - torby i plecaki

Męska torba vs plecak - co nosić? PORADNIK CZĘŚĆ I

cze 22 2017

Plecak dla mężczyzny

Dla wielu mężczyzn wybór dobrej garderoby okazuje się być problemowy. Taki dylemat pojawiać się może między innymi przy wyborze tego przedmiotu, w którym będzie można nosić osobiste rzeczy.

Czy decydować się na plecak, neseser, torbę? Co będzie pasować do płaszcza a co będzie dobre do garnituru? Czy wypada chodzić w plecaku do pracy? Czy torba będzie dobrym i męskim wyborem? Takie pytania dość często się pojawiają. Potrafią zaprzątać męską głowę a co ważne odpowiedź na nie jest prosta – warto mieć w szafie i plecak i torbę.

Wybór praktycznego plecaka

Plecak będzie się dobrze sprawdzał w trakcie wszelkich niezobowiązujących wyjść, pasuje idealnie do jeansów, bluz, sportowych butów, causalowych ubrań a nawet takich na pograniczu elegancji, jednak nadal jest to konwencja odzieży codziennej. Plecak najlepszy to taki, który jest odpowiednio funkcjonalny. Powinien więc posiadać sporo różnych kieszonek, tak by wiele przedmiotów dało się tam włożyć i jednocześnie zachować w miarę możliwości porządek. Takie modele plecaków, które mają miejsce na laptopa również dobrze się sprawdzają, są one praktyczne i zazwyczaj bardzo pojemne, są w stanie także wytrzymywać duże obciążenia. Wybierając plecak najlepiej będzie postawić na stonowane kolory oraz gładką fakturę. Nie będziemy wtedy ryzykować stylowego faux pas i to niezależnie od tego w jaki kolor będziemy się ubierać.

Torba skórzana do pracy

Męska torba dodatkiem koniecznym

Należy także pamiętać, że gdy trzeba się wybrać oficjalnie to takim ważnym dodatkiem do męskiego stroju będzie jednak torba. Warto zatem wbić sobie do głowy, że do eleganckiej marynarki i płaszcza nie będzie się ubierać plecaków. To jeden z podstawowych grzechów modowych jakie obecnie są popełniane w naszym kraju. Panowie nie potrafią zaufać torbom i błędnie uważają, że jest to element dla pań, który zagraża ich męskości. To błąd. Torba nie tylko będzie funkcjonalnym dodatkiem, ale dodaje eleganckiego ciekawego sznytu. Będzie pasować zarówno do eleganckiej garderoby jak i też ubrań nieco luźniejszych oczywiście pomijając dresy i typowo sportowe ubrania. Torby nie nosimy jednak do garnituru. Wtedy stawiamy na neseser albo teczkę, która zaprezentuje się elegancko.

Udostępnij